Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Minister pisze do senatora...

Obrazek

Rada Krajowa NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych w ubiegłym tygodniu podjęła uchwałę o przedłużeniu rolniczych protestów i "zielonego miasteczka" pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów do 20. kwietnia br.

Bartłomiej Czekała2 kwietnia 2015, 12:43

Członkowie rolniczej "Solidarności" szykują się więc do spędzenia Świąt Wielkanocnych w warszawskim "zielonym miasteczku" i przygotowali ich program. W Wielką Sobotę 4. kwietnia o godz. 13:00 w namiotach protestujących będą święcone wielkanocne potrawy, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza Święta dla protestujących. Po jej zakończeniu odbędzie się koncert wielkanocny w wykonaniu Pawła Piekarczyka, a następnie rolnicy będą się dzielić z przybyłymi gośćmi świątecznym jajkiem.

Być może właśnie w związku z tymi planami rolniczej "Solidarności" minister rolnictwa Marek Sawicki wystosował list do jej szefa, senatora Jerzego Chróścikowskiego. W liście tym informuję o zrealizowaniu przez rząd i ministerstwo rolniczych postulatów oraz zaprasza senatora Chróścikowskiego na spotkanie i rozmowę. Sawicki ma nadzieję, że czas i okoliczności sprzyjają temu, by zakończyć rolnicze protesty oraz sugeruje, by rolnicy wrócili na Wielkanoc do swoich domów. bcz

Źródło: MRiRW, NSZZ "S" RI

Fot. Beba

 

Pełną treść listu ministra publikujemy poniżej.

 

Szanowny Panie Senatorze!

Trwa Wielki Tydzień. W naszej kulturze i tradycji święta mają szczególne znaczenie. Święta Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego to czas spędzany w rodzinie, w otoczeniu najbliższych.

W związku z tym, że zgłaszane przez Solidarność RI postulaty są zrealizowane, a kwestie dotyczące sprzedaży ziemi i sprzedaży bezpośredniej są przedmiotem prac polskiego parlamentu, zapraszam Pana Senatora, Przewodniczącego Solidarności RI na spotkanie i rozmowę. Uważam, że i czas, i okoliczności sprzyjają zakończeniu protestu.
W naszej tradycji głęboko zakorzeniony jest piękny zwyczaj wspólnego zasiadania przy świątecznym stole, na którym poczesne miejsce zajmuje święconka.

Dlatego też zwracam się do Pana z prośbą, aby umożliwić rolnikom, także tym pełniącym wciąż dyżury protestacyjne, godne świętowanie w gronie najbliższych.

                                                                  Z poważaniem


                                                   Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


                                                                   Marek Sawicki

(czytaj list w wersji PDF)Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)