Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Minister rolnictwa rozmawiał o pracownikach sezonowych z Ukrainy

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą, by porozmawiać o zatrudnianiu pracowników sezonowych z Ukrainy w polskim rolnictwie.

Kamila Szałaj1 lipca 2020, 15:03
Minister Ardanowski podkreślił, że pracownicy z Ukrainy mają wśród polskich rolników bardzo dobrą opinię, a dzięki podobieństwu kulturowemu i językowemu łatwo znajdują miejsce pracy w polskich gospodarstwach. 

– Zależy nam, by obywatele Ukrainy chętnie przyjeżdżali do pracy w polskim sektorze rolno-spożywczym, ponieważ zapotrzebowanie na rynku jest naprawdę duże – powiedział polski minister.

Z kolei Ambasador Deszczycia wyraził oczekiwanie, że obywatele ukraińscy, pracujący w sektorze rolnym w Polsce będą traktowani nie gorzej niż polscy pracownicy. Zdaniem ambasadora niezbędne jest otwarcie kolejnych przejść na granicy polsko-ukraińskiej w celu upłynnienia ruchu granicznego. Ważnie jest także przywrócenie regularnych połączeń autobusowych między naszymi państwami.

Rozmowy dotyczyły również inwestycji Polski na Ukrainie. Minister Ardanowski potwierdził, że polskie firmy z sektora rolno-spożywczego rozważają takie ruchy. Dodał, że, w jego opinii, potrzebne jest szersze rozpropagowanie w Polsce informacji o warunkach inwestowania na rynku ukraińskim.
 

ksz, na podst. i fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)