Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mleko: Mlekpol przejmuje Sudowię

Obrazek

Walne zebranie przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie podjęło uchwałę o połączeniu ze Spółdzielnią Mleczarską Sudowia z Suwałk. Ma ono nastąpić na zasadach prawa spółdzielczego już 31 maja 2016 r.

Bartłomiej Czekała25 maja 2016, 14:59

Jak informuje biuro prasowe Mlekpolu, z chwilą połączenia członkowie Spółdzielni Mleczarskiej Sudowia w Suwałkach staną się członkami SM Mlekpol w Grajewie. Uzyskają tym samym możliwość sprzedaży mleka na warunkach co obecni dostawcy białego surowca do Grajewa.

Jako oficjalny powód połączenia obu spółdzielni podano zapobieżenie upadłości Sudowii w Suwałkach, jej rozwój i pełne wykorzystanie zdolności technologicznych zakładów przetwórczych.

Po połączeniu nazwa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie i jej forma prawna nie ulegnie zmianie, a SM Sudowia będzie Zakładem Przemysłu Mleczarskiego w Suwałkach.

oprac. bcz

Źródło: MlekpolPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)