Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

"Modernizacja gospodarstw: Są listy rankingowe ARiMR

29.07.2016

Drukuj

"Modernizacja gospodarstw: Są listy rankingowe ARiMR

Artykuł dostępny

Listy rankingowe dotyczą wniosków złożonych podczas ostatniego naboru, który trwał od 31 marca do 30 kwietnia br. Przypomnijmy, że do Agencji wpłynęło wtedy ponad 30 tys. wniosków o wsparcie. Oficjalnie wiadomo, że zapotrzebowanie w nich złożone znacznie przekroczyło kopertę finansową przeznaczoną na ten nabór. Jednak jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, resort rolnictwa planuje przesunąć środki z kolejnych naborów, aby większość wnioskodawców z ostatniego naboru mogła otrzymać dofinansowanie. Czy tak się stanie – okaże się już niebawem. Póki co, mamy listy rankingowe dla każdego województwa, które określają kolejność przyznawania przez ARiMR pomocy.

r e k l a m a

Jak informuje ARiMR, kolejność przysługiwania pomocy została ustalona w oparciu o przepisy prawa zawarte w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. 2015 poz. 1371 z późn. zm.).

Wszystkie wnioski zostały złożone w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" w obszarach:

  • rozwój produkcji prosiąt,
  • rozwój produkcji mleka krowiego,
  • rozwój produkcji bydła mięsnego,
  • związanych z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu.

Listy rankingowe można znaleźć TUTAJ.

bcz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii