Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Moskwa wstrzymuje import pasz z Niemiec przez GMO

Obrazek

Rosyjski Federalny Inspektorat Zdrowia Zwierząt i Roślin (Rosselkhoznadzor) wprowadził zakaz importu pasz i dodatków paszowych z Niemiec.

Dominika Mulak24 maja 2021, 19:45
Powodem tego są powtarzające się dowody na obecność niezadeklarowanych składników organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO) w danych produktach.

– Od 2015 roku zidentyfikowano w sumie jedenaście takich przypadków. Aktualna decyzja została skierowana do Federalnego Ministerstwa Rolnictwa – poinformował Rosselkhoznadzor.

Władze zwróciły również uwagę, że w marcu tego roku Niemieckie Ministerstwo Rolnictwa zostało poinformowane o konieczności rejestracji państwowej w Rosji pasz zawierających GMO lub innych produktów otrzymywanych przy pomocy tej technologii. Jednak Berlin nie poczynił żadnych kroków w tym kierunku.

Rosyjski zakaz importu dotyczy głównie dostaw specjalnych i pasz dla zwierząt domowych oraz dodatków paszowych, także dla koni. Rosselkhoznadzor zwrócił się do Federalnego Ministerstwa Rolnictwa o podjęcie natychmiastowych działań, aby zapobiec w przyszłości takim dostawom jak te, na które złożono skargę.

Niemcy nie są pierwszym krajem UE, wobec którego Rosja nałożyła taki zakaz importu. Moskwa wstrzymała już import pasz i dodatków paszowych z Holandii w lipcu 2020 roku.

Źródło: AgE


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)