Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mszyce na razie nie zaatakują

Obrazek

Zdaniem prof. Marka Mrówczyńskiego, zbyt niska temperatura i duża ilość opadów nie tylko utrudniły siewy, ale także ograniczyły aktywność szkodników, m.in. mszyc.

dr Maria Walerowska22 września 2017, 12:59
– Dobiegają do nas sygnały, że śmietka kapuściana już się pojawiła, w cieplejszych regionach kraju, jak np. Dolny Śląsk czy Opolszczyzna. Jak na razie nie mamy informacji i przesłanek, żeby obawiać się silnej presji mszyc, tak jak np. w zeszłym sezonie. Szkodniki są przede wszystkim ciepłolubnymi organizmami, więc te warunki im nie sprzyjają – podkreślał prof. Mrówczyński.

Nie zmienia to faktu, że rzepaki będące już w fazie 4 liści nie są chronione przez zaprawę owadobójczą –jeśli ktoś miał nasiona zaprawione nową zaprawą – i już trzeba wystawiać żółte naczynia, aby monitorować pojawienie się szkodników na polach. Już jutro zapraszamy na kolejne spotkanie z prof. Mrówczyński  - już jutro w sobotę na naszym stoisku na Agro Show. Zapraszamy w samo południe!
mwal


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)