Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

NA ŻYWO – Senat debatuje nad "Piatką dla zwierząt"

W Warszawie na ul. Wiejskiej od rana trwa 16. posiedzenie Senatu RP X kadencji. Głównym punktem obrad jest rozpatrzenie i głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, przeciwko której także dziś na ulicach stolicy protestują tysiące rolników z całej Polski.

Bartłomiej Czekała13 października 2020, 12:51
Dyskusja w Senacie jest bardzo żywa, ponieważ senatorowie zarówno koalicji jak i opozycji są podzieleni w sprawie tej ustawy i wynik głosowania do końca będzie niewiadomą. Dużą presję na senatorów wywierają protestujący w Warszawie rolnicy, którzy z Placu Zawiszy idą w kilku grupach pod budynek Senatu domagając się odrzucenia tej ustawy.

O godz. 13:00 Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki ma się spotkać z przedstawicielami protestujących rolników, by przyjąć od nich petycję i zapoznać się z ich postulatami. Organizacje rolnicze na tym spotkaniu mają reprezentować: Sławomir Izdebski (OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych), Michał Kołodziejczak (AgroUnia) oraz Szczepan Wójcik (Polski Przemysł Futrzarski).

Poniżej transmisja z Senatu na żywo.


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)