Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Najbliższe noce z przymrozkami niemal w całej Polsce

Obrazek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alerty obowiązują prawie w całej Polsce aż do 20 kwietnia. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -7°C.

17 kwietnia 2020, 10:58

Dziś w nocy przymrozki mogą pojawić się na terenie wszystkich województw, poza śląskim i opolskim. Najzimniej będzie w woj. lubelskim i mazowieckim.

- W nocy z 17 na 18 kwietnia w woj. lubelskim prognozuje się spadek temperatury do -4°C, przy gruncie do -7°C. Z kolei na Mazowszu termometry przy gruncie mogą pokazać -6 °C, a na Dolnym Śląsku -5°C – wyjaśniają synoptycy. IMGW-PIB.


Ostrzeżenia obowiązują do poniedziałku

Zimne będą także kolejne noce: z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek. Przymrozki mogą pojawić się w całym kraju.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia prognozujące w weekend spadek temperatury do -4°C przy gruncie zostało wydane dla woj. dolnośląskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i lubuskiego.

-3°C przy gruncie mogą pokazać termometry w woj. śląskim, a w lubelskim i zachodniopomorskim - 5°C. Najzimniej będzie na Mazowszu. Tam temperatura spadnie do -6°C.

Przymrozki spodziewane są także w woj. kujawsko-pomorskim, podlaskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jednak dla tych regionów IMGW nie przedstawił zakresu temperatur.
Jedynie w woj. opolskim synoptycy nie przewidują przymrozków.


Nawet -6°C przy gruncie

Zimna była także poprzednia noc (z 16 na 17 kwietnia) w woj. zachodniopomorskim (z wyjątkiem powiatów nadmorskich), pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz podlaskim. Na Podlasiu termometry pokazały nawet -6 °C przy gruncie, a na zachodzie kraju -5°C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. kszWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)