Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nasza debata na targach "Ferma Świń" w Łodzi

Obrazek

"Czy mamy szansę na odbudowę pozycji Polski w produkcji świń oraz czy import warchlaków i tucz kontraktowy są szansą (czy zagrożeniem) dla polskiej branży wieprzowej? – to tematy debaty, która redakcja "top agrar Polska" organizuje podczas tegorocznej edycji targów Ferma Świń w Łodzi.

Anna KurekBartłomiej Czekała19 lutego 2016, 11:11

Do udziału w naszej dyskusji o losach produkcji świń zaprosiliśmy przedstawicieli związków branżowych oraz hodowców i producentów.

Tylko z Danii sprowadziliśmy w zeszłym roku 5,5 mln warchlaków. Duńczycy prognozują, że do 2024 roku liczba ta wzrośnie nawet do 12 mln. Szacunki te opierają się na zapotrzebowaniu rynkowym i prowadzonej w tej branży polityce. Sprzyja temu rozbudowa nowoczesnych tuczarni w Polsce i wciąż malejąca liczba krajowych loch.

Chcemy wraz z naszymi Czytelnikami spróbować określić, co najbardziej utrudnia produkcję i rozwój hodowli oraz jakie działania muszą zostać podjęte, aby odwrócić niekorzystny trend w krajowej produkcji. W tej sprawie liczy się każdy głos!

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji w hali EXPO w sobotę 20 lutego o godzinie 12:00 w sali C!  aku

UWAGA! Także w sobotę 20 lutego odbędzie się inna nasza debata, poświęcona produkcji wołowiny. Szczegóły TUTAJ.

Na zdjęciu: jedna z poprzednich debat "top agrar Polska" na targach "Ferma" w Łodzi.Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)