Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nawet 9 lat więzienia za podrabianie środków do produkcji rolnej

Obrazek

I jakby tego było mało kary grzywny sięgające nawet 75 tys. euro. Tak surowo karane są osoby w Chinach za podrabianie środków do produkcji rolnej.

Dominika Mulak29 marca 2022, 14:00
Najpóźniej od czasu skandalu z fałszowanym mlekiem w proszku w 2008 roku Chiny zwracają większą uwagę na jakość i bezpieczeństwo produktów rolnych i środków spożywczych, a także na środki do produkcji. Utworzono liczne systemy monitorowania i kontroli. Niemniej jednak naruszenia zdarzają się raz po raz, a gdy zostaną wykryte, są karane rozgłosem. Dla przykładu Najwyższy Sąd Ludowy w Chinach podał do wiadomości publicznej trzy typowe przypadki pogwałcenia prawa, za które surowo ukarano sprawców. 

Kilka osób zostało skazanych na karę więzienia i grzywny za sprzedaż i wprowadzanie do obrotu podrobionych i niespełniających norm nasion, przy czym główny oskarżony otrzymał karę dziewięciu lat więzienia i grzywnę w wysokości 350 000 CNY (49 945 euro). W drugim przypadku osoba została skazana na siedem i pół roku więzienia oraz odszkodowanie za sprzedaż i wprowadzanie do obrotu podrobionych pestycydów, co spowodowało poważne straty w uprawach. W innej sprawie osoba odpowiedzialna za sprzedaż leków weterynaryjnych niskiej jakości i niespełniających norm została ukarana siedmioma latami więzienia i grzywną w wysokości 530 000 CNY (75 630 euro). 

- Przestępstwa związane z podrabianiem środków rolniczych nie tylko naruszały państwowy system monitorowania jakości, ale także bezpośrednio powodowały straty w produkcji rolnej i zagrażały bezpieczeństwu żywnościowemu kraju - podkreślił Najwyższy Sąd Ludowy. Wyraźnie zaznaczono, że takie naruszenia będą nadal surowo karane w przyszłości. 

Źródło: AgE


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)