Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„Nie” dla chlewni w Budziszewku

Obrazek

Nie bo będzie śmierdziała, bo szkodliwe związki przedostaną się do wód gruntowych, bo chlewnia zburzy rekreacyjnych charakter okolicy – to tylko niektóre z argumentów przeciwników budowy chlewni na 1200 sztuk tuczników w miejscowości Budziszewko (woj. wielkopolskie).

Jan Bromberek26 lipca 2016, 09:24

Maciej Nowak, który chce zainwestować w tuczarnie rozkłada ręce.

– Gdy trwał proces wydawania decyzji o warunkach zabudowy nikomu nic nie przeszkadzała. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu uznała, że inwestycja nie szkodzi środowiska i odstąpiła od konieczności przygotowywania raportu środowiskowego, a teraz nagle wszystkim będzie śmierdziało, dzieci będą chorować, itd. – mówi rolnik.

Należy nadmienić, że protesty mieszkańców Budziszewka zaczęły się po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy, teraz ta decyzja jest już prawomocna.

– Jednak z jej wykonaniem może być problem. Jedna ze stron wniosła do gminy wniosek o przywrócenie terminu na składanie uwag, ze względu na rzekome nieterminowe dostarczenie jednego z zawiadomień – wyjaśnia Nowak.

– Takie pismo wpłynęło, prawnik analizuje sytuację i może się okazać, że cała dokumentacja trafi teraz do Samorządowego Kolegium Odwoławczego – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Rogoźno Roman Szuberski.

W praktyce będzie to oznaczała dla Macieja Nowaka wstrzymanie procedury uzyskania pozwolenia na budowę chlewni, która dodatkowo ma duże szanse na wsparcie z PROW.   jb

Więcej o problemach z uzyskiwaniem pozwoleń budowlanych przeczytacie w sierpniowym wydaniu "top agrar Polska"

Fot. Bromberek1 z 3
Maciej Nowak jest bezradny. Mieszkańcy są pzreciwni budowie chlewnii na 1200 sztuk świń.

Maciej Nowak jest bezradny. Mieszkańcy są pzreciwni budowie chlewnii na 1200 sztuk świń.

2 z 3
Uczestnicy spotkania w Budziszewku.

Uczestnicy spotkania w Budziszewku.

3 z 3
Uczestnicy spotkania w Budziszewku.

Uczestnicy spotkania w Budziszewku.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)