Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Niemcy: w całym kraju protestują tysiące rolników

Niemieccy rolnicy nie odpuszczają. Dziś znów wyjechali na ulice wielu miast, by zaprotestować przeciwko polityce rolnej rządu i proponowanej ustawie dotyczącej ochrony owadów. 

Kamila Szałaj9 lutego 2021, 17:51
Dziś w wielu niemieckich miastach zawyły klaksony ciągników. Protestujący rolnicy blokowali drogi m.in. w Bonn, Berlinie, Hanowerze, Monachium czy Szlezwiku-Holsztynie. Przejechali także obok siedziby Federalnego Ministerstwa Rolnictwa i Federalnego Ministerstwa Środowiska. W całym kraju traktorów było nawet kilkadziesiąt tysięcy. To kolejna odsłona trwających od kilku tygodni strajków niemieckich farmerów.

Chcą oni w ten sposób wyrazić swój sprzeciw przeciwko procedowanej przez rząd federalny ustawie dotyczącej ochrony owadów. W ich ocenie nowe przepisy spowodują, że stosowanie środków ochrony roślin zostanie bardzo ograniczone. A na jutro rano rząd federalny zaplanował przyjęcie zmian w przepisach dotyczących ochrony roślin i owadów. 

Poza tym rolnikom nie podoba się rządowa polityka rolna. Oceniają ją jako mocno zbiurokratyzowaną.

Protesty mają być kontynuowane w najbliższych dniach. Niemieccy rolnicy są tak zdeterminowani w walce o swoje gospodarstwa, że nie przeszkadza im obecna, mocno śnieżna pogoda i bardzo trudne warunki panujące na drogach.

ksz, oprac. na podst. topagrar.com, Deutsche Welle, fot. topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)