Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Niemcy: rolnicze protesty na konferencji ministrów rolnictwa w Szlezwiku-Holsztynie

Obrazek

Na trwającej właśnie konferencji w Büsum ministrowie rolnictwa ponownie spotkali się z demonstrującymi rolnikami. Stowarzyszenia rolnicze od wtorku wzywają do szerokiej gamy akcji protestacyjnych.

Dominika Mulak22 marca 2023, 12:00
Nie tylko w polskim rolnictwie sytuacja jest beznadziejna i rolnicy dają upust swoim emocjom.

Od 22-24 marca ministrowie rolnictwa wszystkich krajów związkowych Niemiec spotkają się w Büsum w Szlezwiku-Holsztynie na wiosennej konferencji ministrów rolnictwa (AMK). W tym samym czasie branżowy związek Rolnictwo Łączy Ludzi (LsV), Związek Wolnych Rolników, Federalny Związek Niemieckich Producentów Mleka (BDM) i Grupa Robocza ds. Rolnictwa Chłopskiego (AbL) wezwały do różnych działań demonstracyjnych.

Niemieccy rolnicy, pasterze i rybacy chcą wspólnie zaprotestować przeciwko planowanym zakazom gospodarowania na obszarach chronionych
. Wzywają do demonstracji na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego i krajobrazu kulturowego. Rzecznik LsV Claus Hochrein zakłada, że w Büsum pojawi się wielu rolników, zwłaszcza ze Szlezwiku-Holsztynu i Meklemburgii-Pomorza Zachodniego.

Zbiórka traktorzystów odbędzie się pod pomnikiem upamiętniającym bitwę pod Hemmingstedt (zwycięstwo rolników z Dithmarsch nad królem Danii w 1500 r.) o godz. 10.00 w środę 22 marca, po czym pojadą w konwoju do Büsum. Oprócz czuwania zaplanowano również m.in. wspólne trąbienie traktorów i kutrów rybackich oraz konferencję prasową. Centralny wiec odbędzie się w czwartek, 23 marca, o godz. 12.00 na Ankerplatz. Wśród mówców znajdą się Jann-Harro Petersen (Wolni Rolnicy), Jens Korte (Państwowe Stowarzyszenie Rybaków) i Anthony Lee (LsV Niemcy).

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)