Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Niemcy: szczepienia rolników przeciwko COVID-19 powinny być priorytetem

Obrazek

Zgodnie z Narodową Strategią Szczepień Ochronnych, rolnicy, jako pracownicy przemysłu spożywczego należą do tych grup zawodowych, które powinny być szczepione priorytetowo.

12 kwietnia 2021, 17:09
Do grupy osób, które powinny zostać zaszczepione przeciwko COVID-19 w pierwszej kolejności należą seniorzy w wieku od 60-70 roku życia oraz osoby z problemami zdrowotnymi, a także niektóre grupy zawodowe. Dotyczy to na przykład osób, które pracują m. in. w przemyśle farmaceutycznym, pogrzebowym, spożywczym czy wodociągowym i energetycznym.

Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia, do tych grup zawodowych należą również rolnicy i ich pracownicy także ci sezonowi pochodzący spoza granic kraju. Ministerstwo uzasadnia to często ciasnymi warunkami życia i transportu pracowników przy żniwach, które przyczyniają się do zwiększonego ryzyka infekcji.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy rolnicy i inne grupy zawodowe, które należą do trzeciej „grupy ryzyka” mogą spodziewać się szczepień. Szacuje się, że do lata powinny one ruszyć.

Źródło: www.topagrar.com


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)