Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Niemieccy aktywiści chcąc wyzwolenia wszystkich zwierząt sterroryzowali jedno z gospodarstw

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt aktywiści wtargnęli na jedno z niemieckich gospodarstw rolnych i zniszczyli tam wizerunki zwierząt zbudowane z bel siana.
Dominika Mulak6 października 2020, 14:32
Niemieccy rolnicy z powiatu Coesfeld, zwłaszcza z okolic Havixbeck i Schapdetten zbudowali wizerunki zwierząt gospodarskich z bel siana, pod którymi umieścili bannery z napisami: „Potrzebujemy cię, potrzebujesz nas” lub „Myślimy pokoleniowo, a nie okresami wyborczymi”. To niestety nie spodobało się miejscowym aktywistom działającym na rzecz dobrostanu zwierząt, którzy z okazji Światowego Dnia Ochrony Zwierząt, który przypadał na 4 października, wtargnęli na jedno z gospodarstw i zniszczyli je.

Działacze wbili replikę noża w szyję jednego z wizerunku świni i oblali ją sztuczną krwią. Innej z kolei postawili box o wymiarach 2/3 metry i namalowali cierpiący wyraz twarzy. Figurom poodcinano także ogony. Co więcej pozmieniali napisy na bannerach na: „Rolnictwo, które stwarza cierpienie - Wasi rolnicy”, „Myślimy o zyskach, a nie o dobrostanie zwierząt - Wasi rolnicy” i „Nasza jedyna szczęśliwa świnia jest zrobiona z siana i plastiku - Twoi farmerzy”.

W komunikacie prasowym stowarzyszenie „die tierbefreier” ogłosiło, że akcja służyła „całkowitemu wyzwoleniu wszystkich zwierząt spod władzy człowieka”. Ponadto Aktywiści zapowiedzieli, że będą kontynuować swoje działania.

- Dopóki istnieją eufemistyczne i obłudne wizerunki zwierząt z bel siana, będziemy je opryskiwać sztuczną krwią - powiedziała organizacja.

Według nich ochrona zwierząt powinna być stosowana w równym stopniu w odniesieniu do zwierząt domowych i gospodarskich. W ich opinii gospodarstwo rolne „nie jest sielanką dla zwierząt, ale miejscem przemocy”.

Źródło i fot.: www.topagrar.com, www.agrarheute.com

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ