Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Niż Dudley - idą burze i silny wiatr. Gdzie będzie niebezpiecznie?

Obrazek

Dopiero niektóre gospodarstwa zdążyły się uporać ze zniszczeniami, które spowodował w styczniu Niż Nadia, a znowu do Europy zmierza kolejny. Niż Dudley przyniesie zmiany w pogodzie i gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Gdzie może być niebezpiecznie? 

Dorota Kolasińska16 lutego 2022, 13:02

Co najmniej na kilka dni musimy się pożegnać z nachodzącą wiosną, bo do Polski zmierza niż Dudley, który przyniesie spore zmiany, na początku na północy i zachodzie, gdzie pojawi się wiatr i opady. Najgorszym zagrożeniem będzie porywisty wiatr, który może osiągać nawet 100 km/h, jednak w większości kraju prognozowany jest na poziomie 65-85 km/h. Wiatr utrzyma się aż do soboty. 

Niestety to nie koniec, bo lokalnie m.in. na zachodzie, Kujawach, Pomorzu i Żuławach mogą pojawić się - już dziś w nocy - burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej. Z powodu opadów wzrośnie poziom wód w rzekach w centrum i na północy kraju. Co ciekawe temperatura nie spadnie, a nawet będzie wyższa, sięgnie nawet 12 kresek powyżej zera na Śląsku i Opolszczyźnie, jednak niestety tego nie odczujemy. Nadchodzący wiatr przyniesie wilgotne i chłodne powietrze, spadnie także ciśnienie nawet 20 hPA w ciągu 12 godz

Niemieccy meteorolodzy zakwalifikowali nadciągający niż jako orkan i nadali mu nazwę Dudley, jego skutki odczują przede wszystkim Brytyjczycy i Niemcy. Mogą wystąpić trąby powietrzne i burze śnieżne. 

Można się spodziewać utrudnień na drogach i lotniskach, przerw w dostawie prądu, połamanych drzew, gałęzi i zerwanych dachów, a więc podobnych szkód, jakie wyrządził niż Nadia.

O stratach jakie spowodował w pisaliśmy tutaj. 

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl
Fot. Envanto ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)