Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowa opłata coraz bliżej

Obrazek
W piątek wieczorem Sejm odrzucił uchwałę Senatu w sprawie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, znanej bardziej jako tzw. podatek cukrowy. Teraz decyzja pozostaje w rękach prezydenta Andrzeja Dudy.
Dorota Kolasińska17 sierpnia 2020, 16:53
Przypomnijmy, że Senat rekomendował odrzucenie tej ustawy. Większość sejmowa doszła jednak do innego wniosku i zagłosowała za odrzuceniem uchwały senatorów. Zagłosowało 432 posłów, 229 było za, 157 przeciw, a 46 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta.

Rządowy projekt zakłada wprowadzenie dodatkowej opłaty od napojów z dodatkiem cukrów. Jej wysokość będzie częściowo stała, a częściowo zmienna – w zależności od ilości dodanej substancji słodzącej.

Branża napojowa w Polsce od samego początku sprzeciwiała się nowym regulacjom twierdząc, że nie mają one charakteru prozdrowotnego, jak utrzymuje rząd, lecz są narzędziem służącym do sięgania do kieszeni przedsiębiorców. Domagają się również odłożenia wprowadzenia nowego podatku zwłaszcza ze względu na trudną sytuację wielu przedsiębiorstw spowodowaną pandemią koronawirusa.


Źródło: Wiadomości Handlowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)