Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowy rząd zaprzysiężony. Grzegorz Puda został ministrem rolnictwa

Przełożona z wczoraj uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu odbyła się dziś o 14:00 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Nowy - stary Premier RP Mateusz Morawiecki i jego gabinet odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy akty powołania na swoje stanowiska. Tym samym swoje urzędowanie w MRiRW rozpoczął także Grzegorz Puda.

Bartłomiej Czekała6 października 2020, 13:46
Wczoraj oficjalnie z MRiRW pożegnał się Jan Krzysztof Ardanowski. Dziś dymisje złożył jeden z jego zastępców Jan Białkowski.

Nowy minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda po odebraniu aktu powołania na stanowisko szefa resortu rolnictwa i leśnictwa złożył przysięgę i podpis pod słowami roty. Po zaprzysiężeniu wraz z całym nowym rządem wysłuchał krótkiego przemówienia prezydenta Dudy, który podkreślał, że nowy gabinet Mateusza Morawieckiego będzie działał w trudnym dla Polski pod względem epidemicznym i gospodarczym czasie.

Nowemu ministrowi rolnictwa łatwo urzędować nie będzie. Jeszcze nie będąc nawet nominowanym na ten urząd nie zyskał sobie sympatii rolników, ponieważ był posłem sprawozdawcą nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która spotkała się z dużym oporem w środowiskach rolniczych i doprowadziła do protestów w stolicy 30. września i jej efektem będą także jutrzejsze blokady dróg, które organizacje rolnicze planują przeprowadzić w ok. 100 lokalizacjach w Polsce.

Także dziś rano przykra niespodzianka spotkała ministra Pudę, któremu grupa rolników przywiozła pod gmach resortu snopki słomy i zastawiła nimi wejście do budynku.Czy nowy minister będzie potrafił uspokoić trudną sytuację w rolnictwie? To pokażą najbliższe dni i tygodnie.


Fot. K. Maj/KPRM

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy