Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowy rząd zaprzysiężony. Grzegorz Puda został ministrem rolnictwa

Przełożona z wczoraj uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu odbyła się dziś o 14:00 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Nowy - stary Premier RP Mateusz Morawiecki i jego gabinet odebrali z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy akty powołania na swoje stanowiska. Tym samym swoje urzędowanie w MRiRW rozpoczął także Grzegorz Puda.

Bartłomiej Czekała6 października 2020, 15:46
Wczoraj oficjalnie z MRiRW pożegnał się Jan Krzysztof Ardanowski. Dziś dymisje złożył jeden z jego zastępców Jan Białkowski.

Nowy minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda po odebraniu aktu powołania na stanowisko szefa resortu rolnictwa i leśnictwa złożył przysięgę i podpis pod słowami roty. Po zaprzysiężeniu wraz z całym nowym rządem wysłuchał krótkiego przemówienia prezydenta Dudy, który podkreślał, że nowy gabinet Mateusza Morawieckiego będzie działał w trudnym dla Polski pod względem epidemicznym i gospodarczym czasie.

Nowemu ministrowi rolnictwa łatwo urzędować nie będzie. Jeszcze nie będąc nawet nominowanym na ten urząd nie zyskał sobie sympatii rolników, ponieważ był posłem sprawozdawcą nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która spotkała się z dużym oporem w środowiskach rolniczych i doprowadziła do protestów w stolicy 30. września i jej efektem będą także jutrzejsze blokady dróg, które organizacje rolnicze planują przeprowadzić w ok. 100 lokalizacjach w Polsce.

Także dziś rano przykra niespodzianka spotkała ministra Pudę, któremu grupa rolników przywiozła pod gmach resortu snopki słomy i zastawiła nimi wejście do budynku.Czy nowy minister będzie potrafił uspokoić trudną sytuację w rolnictwie? To pokażą najbliższe dni i tygodnie.


Fot. K. Maj/KPRM


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)