Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowy-stary minister rolnictwa

Obrazek

Wczorajsze nieoficjalne informacje o tym, że następcą Stanisława Kalemby na stanowisku ministra rolnictwa zostanie Marek Sawicki potwierdził dziś sam zainteresowany.

14 marca 2014, 09:05

- Otrzymałem od prezesa Piechocińskiego propozycję objęcia resortu rolnictwa i ją przyjąłem, ale musi ona jeszcze zostać zaakceptowana przez Naczelny Komitet Wykonawczy PSL - mówił Sawicki dziś rano na antenach RDC i TVN 24.

NKW PSL kandydaturę Sawickiego zatwierdził. Wiadomo również, że zaakceptował ją także premier Donald Tusk podczas wczorajszego spotkania z Januszem Piechocińskim. Obaj mieli być zgodni co do tego, że z uwagi na trudną sytuację na rynku trzody chlewnej i konieczność podjęcia skutecznych działań, nominacja nowego ministra rolnictwa powinna się odbyć jak najszybciej.

Oficjalna prezentacja kandydatury nowego-starego ministra do nominacji na to stanowisko ma nastąpić jeszcze dziś przed południem.

Sam Stanisław Kalemba zapewne nie przypuszczał obejmując po Sawickim tekę ministerialną 31 lipca 2012 roku, że po 20 miesiącach pracy w resorcie zastąpi go właśnie Marek Sawicki. bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)