Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Obornik i słoma pod domami posłów PiS w niedzielę rano. Kolejna odsłona protestu rolników

Po przegłosowaniu najpierw przez Sejm, a potem przez Senat nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, organizacje rolnicze, które utworzyły Komitet Protestacyjny zapowiadały kolejne akcje wymierzone w tych parlamentarzystów, którzy głosowali "za" uchwaleniem "Piątki dla zwierząt" mimo wyraźnego sprzeciwu polskich rolników. Dziś rano AgroUnia zorganizowała akcje m. in. pod domami posłów PiS: Piotra Polaka, Zbigniewa Babalskiego i Roberta Gwiazdowskiego.

Bartłomiej Czekała18 października 2020, 08:23
Działacze AgroUnii w niedzielę 18. października o 7:00 rano podjechali pod dom posła Piotra Polaka ciągnikiem z przyczepą i wysypali u niego na podjeździe do posesji obornik. Dodatkowo na płocie posła powiesili baner z napisem: "Tu mieszka Piotr Polak zdrajca polskiej wsi".

– Tak się kończy proszę Państwa głosowanie przeciwko polskiej wsi. I to jest wstyd, że to poseł z okręgu wybrany przez rolników. To jest wstyd dla człowieka, który jeździł po rolnikach i namawiał, żeby na niego głosować. Taka kupa obornika powinna być pod domem każdego posła, który sprzeciwił się rolnikom. Szczególnie pod domami posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy mówili, że będą reprezentowali polskich rolników. To, co zrobili posłowie, to jest dzielenie ludzi w Polsce. Dzielenie na dobrych i złych. I posłowie nigdy nie powinni tego robić. Jest niedziela rano i w niedzielę rano powinno to być zrobione, żeby tym bardziej było wstyd tym ludziom – mówił Michał Kołodziejczak spod domu posła Polaka.

Stając na tle baneru zawieszonego na płocie posesji posła dodał: – Takie napisy zawisną na płocie wszystkich polityków, którzy podnieśli rękę przeciwko polskim rolnikom. Takie rzeczy, które dzielą społeczeństwo nie mogą się dziać u nas. I w końcu nadszedł czas, kiedy ludzie dochodzą do głosu. Prawdziwa opozycja, ta uliczna będzie wskazywała zdrajców, oszustów, bo to jest draństwo, to jest zdrada, to jest oszustwo – stanowczo podkreślił lider AgroUnii.W tym samym czasie inna grupa rolników wyrzuciła obornik pod domem posła Zbigniewa Babalskiego z PiS, byłego wiceministra rolnictwa za kadencji Krzysztofa Jurgiela.Jeszcze inna grupa członków AgroUnii rozrzuciła przed posesją wiceprzewodniczacego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Gwiazdowskiego.Źródło: AgroUnia/FB

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ