Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Obowiązek stosowania GPS w transporcie zwierząt?

Monitoring w rzeźniach i środkach transportu to temat nadal aktualny i niezrealizowany po aferze leżakowej. Posłowie na Sejm RP pytają resort rolnictwa, co się dotychczas zmieniło i jakie prace są prowadzone w tym zakresie.

Dorota Kolasińska26 lipca 2021, 09:16

Katarzyna Maria Piekarska wraz z grupą Posłów na Sejm RP 2 lipca złożyła do ministra rolnictwa interpelację w związku z trwającą od wielu lat dyskusją w sprawie konieczności wprowadzenia uregulowań dotyczących monitoringu i nadzoru nad zwierzętami podczas transportu, w miejscach skupu oraz w rzeźniach.

Przede wszystkim posłom zależało na odpowiedzi, czy jakiekolwiek prace w tym zakresie są prowadzone, ale również w jakim zakresie. Z odpowiedzi resortu rolnictwa wynika, że na razie są stosowane dotychczasowe przepisy, a system funkcjonuje sprawnie. 

Zadano m.in. pytanie dotyczące:


Pozostało 87 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ