Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ochrona wód przed azotanami: ARiMR wydłuża termin składania wniosków

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej niż zakładano pierwotnie, rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie na inwestycje na ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - poinformowała ARiMR. Na ten cel można otrzymać nawet 100 tys. zł, ale nie wszyscy hodowcy zwierząt mogą ubiegać się o wsparcie.

Kamila Szałaj23 lutego 2021, 12:23
ARiMR o miesiąc, do 26 marca przedłuża przyjmowanie wniosków na inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy prowadzący chów lub hodowlę zwierząt, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed azotanami. Dotację można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych. Dotyczy to zarówno nawozów płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych. A w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

O wsparcie nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Natomiast w przypadku młodego rolnika jest jest to 60 proc. 

Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR. Można je również przesłać poprzez platformę ePUAP lub rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.


ksz, oprac. na podst. ARiMR


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)