Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Odpowiedni dobór nawozu to podstawa

Obrazek

Nie jest tajemnicą, że nawożenie gleby „na oko” bywa ryzykowne, a nadmierny nawóz nie tylko oznacza straty finansowe dla rolnika, ale również niesie za sobą negatywne skutki dla środowiska. Warto więc zapoznać się z wynikami badań nowatorskiego, realizowanego od trzech lat na użytkach zielonych w Polanowicach (woj. kujawsko-pomorskie) i Łodygowie – (woj. warmińsko-mazurskie) projektu Akademii Agrihandler.

Karol Pomeranek13 sierpnia 2022, 09:00
Twórcą i pomysłodawcą Akademii jest dobrze nam wszystkim znana firma Agrihandler, dealer i dystrybutor maszyn rolniczych z 30-letnim stażem. Który w swoim portfolio posiada park maszynowy takich marek jak: JCB, Steyr,  Schuitemaker, Evers Agro, CHD Efting Horizon, Elho  czy Veenhuis

Akademia Agrihandler

Poprawa jakości gleby 

Głównym założeniem projektu – jak podaje Marta Pronobis, członek zarządu agencji N.42 – jest zmniejszenie kosztów produkcji mleka, poprawa jakości gleby oraz zmniejszenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii pielęgnacji użytków zielonych. Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem sprawują pracownicy naukowi Politechniki Bydgoskiej – prof. dr hab. inż. Roman Łyszczarz oraz prof. dr hab. inż. Mirosław Kobierski. 

Akademia Agrihandler

Wyniki badań

Jak informują przedstawiciele Akademii Agrihandler, w procesie doświadczalnym chodziło przede wszystkim o zbadanie wpływu zastosowania różnych kombinacji unikalnych technologii pielęgnacji na jakość ilość i skład trawy. 
Te parametry – zdaniem Aleksandra Mussa, dyrektora handlowego Agrihandler – mają bowiem kluczowe znaczenie dla składu paszy, a w konsekwencji przekładają się bezpośrednio na koszty produkcji mleka. 

Mamy już pierwsze wyniki podejmowanych przez nas działań oraz ich wpływu na plon. To niezwykle istotne dane, które pozwalają nam zweryfikować postawione tezy jak i sprawdzić efektywność wykonywanych bezpośrednio na polach zabiegów. Tak duży projekt wymaga zaangażowania wielu osób, sprzętu i narzędzi – dzięki którym wiemy o wiele więcej na temat użytków zielonych i ich jakościowego wykorzystywania – podkreśla.
Zapoznaj się z wynikami pierwszych badań – TUTAJ

fot. materiały prasowe

Akademia Agrihandler


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)