Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Omacnica już nalatuje na kukurydzę!

18.06.2017

Drukuj

Omacnica już nalatuje na kukurydzę!

Artykuł dostępny

W metodzie biologicznej zwalcza się wyłącznie jaja szkodnika, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą liczbę gąsienic. Do tego celu wykorzystuje się biopreparaty wykorzystujące żywe larwy oraz poczwarki kruszynka. Kruszynek to jeden z najmniejszych owadów żyjących na świecie (w zależności od gatunku osiąga wymiary 0,4–1,2 mm). Błonkówka ta jest pasożytem jaj różnych gatunków owadów.  Aktualnie na krajowym rynku dostępne są preparaty zawierające Trichogramma brassicae.

r e k l a m aZawieszki, kulki lub wiatrakowiec

Na małych areałach najlepiej jest wybierać biopreparaty do zwieszania na blaszkach liściowych kukurydzy lub w postaci kulek do rozrzucania na glebę. Duże plantacje można chronić za pomocą specjalnych rozrzutników do kulek montowanych do ciągnika lub agrolotniczo z zastosowaniem dronów, wiatrakowców lub samolotów. Koszt zawieszek waha się w granicy ok. 140-170 zł/ha. Mimo konieczności samodzielnego przejścia przez pole i ich rozwieszenia na roślinach, coraz więcej rolników decyduje się na taką metodę zwalczania omacnicy prosowianki.

 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii