Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

IX Wojewódzki Konkurs Orki [zdjęcia]

Obrazek

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w Przysieku i firma Inter-Vax po raz ósmy zorganizowały Wojewódzki Konkurs Orki w gminie Żnin. Komisja oceniła nie tylko głębokość i stan bruzdy, ale i inne parametry prawidłowej orki. Jakie atrakcje towarzyszyły konkursowi? Zobacz zdjęcia!

Aneta Lewandowska11 września 2022, 16:09

Tegoroczny konkurs orki i towarzysząca mu impreza odbyły się w niedzielę 12 września,  na polu przy drodze Podgórzyn - Wenecja, w gminie Żnin (woj. kujawsko-pomorskie). Patronat nad wydarzeniem objął top agrar Polska.

Konkurs orki żnin

Wojewódzki Konkurs Orki: co oceniała komisja?

Rolnicy z województwa kujawsko-pomorskiego mogli sprawdzić swoje umiejętności wykorzystując nowe traktory Zetor Forterra 140 HSX i czteroskibowe pługi obracalne Unia Group IBIS XMS 4+.

Konkurs orki żnin

Uczestnicy mieli kwadrans na regulację i prawidłowe ustawienie pługa, a następnie musieli wykonać cztery przejazdy robocze po 50 metrów.

Konkurs orki żnin

Członkowie komisji konkursowej: dr inż. Lech Gałęzewski, dr inż. Piotr Wasielewski, dr inż. Mariusz Piekarczyk, mgr Piotr Dutkiewicz oraz Przemysław Nowicki ocenili wykonane zadane biorąc pod uwagę m.in.:

  • prawidłową głębokość orki na poziomie 25 cm;
  • wygląd zaoranego pola;
  • stan bruzdy;
  • stan rozpoczęcia i zakończenia orki;
  • wypoziomowanie pługa;
  • prowadzenia ciągnika.

Konkurs orki żnin

Nagrodą główną w Konkursie Orki jest voucher o wartości 10 000 zł ufundowany przez firmę UNIA Group.

Wystawa i piknik rodzinny

Konkurs orki żnin

Wydarzenie zorganizowała Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza w Przysieku i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Sp. J. 

Konkurs orki żnin

Poza konkursem orki na rolników czekał piknik rodzinny i prezentacja maszyn rolniczych oraz oferty firmy INTER-VAX.

Organizatorzy przewidzieli w programie także inne konkursy, takie jak rzut podkową, rzut oponą, rzut kaloszem i tor przeszkód z siatką Tama. Można było również spróbować dań przygotowanych w ramach promocji mięsa wieprzowego pt. „Polska wieprzowina na naszym stole” oraz słodkości serwowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Przygotowano także punkt szczepień dla uczestników.

Pokaz ciągników Zetor i wyścigi kobiet na traktorach

Zaprezentowano także ciągniki Zetor z maszynami uprawowymi w czasie pokazów polowych. 

Konkurs orki żnin

W tym roku również panie mogły sprawdzić swoje umiejętności w zorganizowanych konkursie z torem przeszkód. Zgłoszone wcześniej uczestniczki w Zetorze Major CL 80 musiały pokonać przygotowany tor, jednocześnie prezentując szybkość i dokładność w obsłudze traktora. Nagrodą dla Zwyciężczyni był voucher do SPA.

Konkurs orki żnin

oprac. al na podst. KPIR

fot. BebaPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)