Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ostra krytyka noweli ustawy i holdingu spożywczego w Sejmie

Sejm przyjął ustawę, która ma umożliwić przekazywanie akcji i udziałów przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ma to ostatecznie doprowadzić do powstania Narodowego Holdingu Spożywczego. Opozycja przypomina, że trwa to już 6 lat.

wk18 listopada 2021, 08:03

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa jest bardzo krótki, gdyż w praktyce zawiera jeden przepis. Mówi on, że w przypadku gdy jest to niezbędne dla realizacji polityki gospodarczej państwa, w tym ochrony interesów Skarbu Państwa, na wniosek ministra aktywów państwowych Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, za zgodą ministra rolnictwa, przekazuje ministrowi aktywów państwowych wykonywanie praw z akcji lub udziałów, które stają się w ten sposób mieniem Skarbu Państwa nie wchodzącym w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

 

Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ