Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nowy zakład PepsiCo – nowe miejsca pracy i wsparcie polskiej gospodarki

Dzięki wspieraniu inwestycji zagranicznych firm otwierają się kolejne filie w Polsce, dając nowe miejsca pracy oraz wsparcie krajowej gospodarki. 31 maja miało miejsce uroczyste otwarcie piątego już najbardziej zrównoważonego środowiskowo zakładu PepsiCo w Unii Europejskiej.

Patrycja Bernat2 czerwca 2023, 12:36
31 maja miało miejsce uroczyste otwarcie piątego w Polsce najbardziej zrównoważonego środowiskowo zakładu PepsiCo w Unii Europejskiej. Dokładnie 26 sierpnia 2021 roku premier Mateusz Morawiecki w obecności partnerów oraz pracowników PepsiCo wmurował kamień węgielny, pod budowę nowej fabryki w Świętem k. Środy Śląskiej. Budowa trwała około 20 miesięcy i na powierzchni 30 hektarów powstała najnowocześniejsza fabryka przekąsek o pow. 54 700 m2. Inwestycja wyniosła PepsiCo ponad miliard złotych.
W otwarciu uczestniczył między innymi prezes PepsiCo na Europę – Silviu Popovici. 

— Jestem bardzo szczęśliwy będąc tutaj. To ważna chwila do uczczenia, bo to oznacza 30 lat naszej aktywności w Polsce, a nie ma lepszego sposobu na świętowanie rocznicy aktywności w Polsce niż zainwestowanie 300 milionów dolarów. W 20 miesięcy z całym naszym zespołem stworzyliśmy jeden z najlepszych projektów w naszym koncernie. Zrobiliśmy to w czasach covidu i w czasach kiedy były duże zakłócenia w dostawach, a to nie jest zwykła fabryka, takich mamy jeszcze cztery. To fabryka przyszłości, bo reprezentuje łańcuch żywności w przyszłości i reprezentuje to co PepsiCo chce rozwijać na całym świecie. Otwarcie tego zrównoważonego środowiskowo zakładu przekąskowego to kamień milowy dla PepsiCo w Europie — powiedział Silviu Popvici.

W otwarciu najbardziej zrównoważonego środowiskowo zakładu brał udział również premier Mateusz Morawiecki.
— Ta inwestycja, która jest jednocześnie wyrazem konsekwentnego dążenia do przyciągania inwestorów zagranicznych z całego świata, a w szczególności inwestorów z krajów z nami najbardziej zaprzyjaźnionych jak Stany Zjednoczone, jest znakomitym dowodem na to, że w Polsce można realizować super nowoczesne projekty greenfieldowe — powiedział Mateusz Morawiecki. 

Fabryka została wyposażona między innymi w fotowoltaikę, punkty zasilania samochodów elektrycznych, a także podczyszczalnie ścieków oraz zbiorniki do gromadzenia wody deszczowej.
Tekst Bernat Patrycja
Film i montaż: dr Mariusz Drożdż. 
Zdjęcia: inf. prasowa


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)