Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

"Piątka dla zwierząt" trafi do sejmowej zamrażarki?

Czy PiS odpuści w sprawie "Piątki Kaczyńskiego"? Zdaniem senatora Jana Marii Jackowskiego ustawa o ochronie zwierząt trafi do sejmowej „zamrażarki".

Kamila Szałaj26 października 2020, 19:35
Dziś po południu Jan Maria Jackowski, senator i członek klubu parlamentarnego PiS, na antenie Radia Wnet odniósł się do nowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt.

- Mam dobrą informację dla rolników. Z mojej informacji wynika, że Sejm nie będzie się zajmował rozpatrzeniem poprawek Senatu. To by oznaczało, że na razie "Piątka dla zwierząt" trafi do zamrażarki - zapowiedział polityk, który w Senacie głosował przeciwko noweli o ochronie zwierząt.

Zaznaczył, że ustawa ta "nijak miała się do programu wyborczego i rolnego PiS". 

- Nie czuję się zbuntowany. Czuję się obrońcą programu, z którym wygraliśmy wybory w 2015 i w 2019 roku - powiedział senator. 

"Zamrożenie" ustawy to byłaby świetna wiadomość dla setek tysięcy rolników, którzy od kilku tygodni protestują przeciwko "Piątce dla zwierząt". Nowe przepisy oznaczałyby likwidację gospodarstw i bankructwo ich właścicieli. Przypomnijmy, że według ostatnich poprawek senackich, zakaz hodowli zwierząt futerkowych miałby obowiązywać od 30.07.2023 roku, a znaczne ograniczenie uboju rytualnego bydła - od 2025 roku. 

Z informacji opublikowanej na stronie Sejmu wynika, że jutrzejszy porządek dzienny obrad może być uzupełniony o rozpatrzenie przez sejmową komisję rolnictwa uchwały Senatu w sprawie "Piątki dla zwierząt". Natomiast mimo zapowiedzi, że w środę 28 października posłowie zajmą się tą ustawą, w harmonogramie obrad Sejmu dostępnym na stronie internetowej na razie nie ma wpisanego takiego głosowania na ten dzień.


ksz


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)