Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pije, śpi i pyskuje. Jak wygląda życie długowiecznej świni?

Baby Jane ma już 23 lata. Według Księgi Rekordów Guinnessa, locha została oficjalnie najstarszą świnią domową na świecie! 

Dominika Mulak23 sierpnia 2021, 16:43
Co ciekawe, świnie domowe, czyli tzw. świnie miniaturowe, dożywają zwykle 18-20 lat. Baby Jane bije wszelkie rekordy! 23-latka jest obecnie oficjalnie najstarszą świnią domową na świecie.

Mieszka jako zwierzę domowe z Patrickiem Cunninghamem i Stanem Coffmanem w Mundelein w stanie Illinois (USA). Zaadoptowali oni świnię ze schroniska dla zwierząt, gdy miała osiem tygodni. Urodzona 1 lutego 1998 roku świnka mieszka z nimi w domu, a nawet może spać w tym samym łóżku co para.

- W łóżku kładzie głowę na naszych poduszkach i rozciąga się, więc nie mamy zbyt wiele miejsca - mówi Patrick Cunningham.

Jak donoszą właściciele, kiedy była młodsza, uwielbiała rozrabiać. Dziś jest dobrze wychowana, choć czasem „pyskuje”, gdy coś jej się nie podoba.

Baby Jane jest świnią, która dużo podróżuje. - Jej ulubionym miejscem jest Key West na Florydzie. Uwielbia plażę i pozowanie do zdjęć - dodają.

Poza tym jej życie to rutyna. - Wstaje rano, oddaje się czynnościom fizjologicznym, je i śpi do obiadu. W południe i po kolacji to samo. Wieczorami lub w weekendy staramy się spędzać z nią więcej czasu na świeżym powietrzu - opowiadają.


Źródło: www.agrarheute.com, www.guinnessworldrecords.com
Fot. Twitter/Guinness World Records


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)