Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ping-pong z Agencją Nieruchomości Rolnych

Obrazek

Gorzowski oddział terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych przeciąga ustalenie kryteriów do przetargów ofertowych na grunty rolne. Rolnicy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego są bezsilni.

dr Piotr Łuczak26 maja 2015, 10:55

Przetargi ofert pisemnych na grunty rolne pochodzące z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa miały być receptą na uspokojenie szalejących od miesięcy cen na ziemię do produkcji rolnej. Przetarg ofertowy – w przeciwieństwie do przetargu ograniczonego – obniżał wagę ceny, która dotychczas była jedynym kryterium i wprowadzał tzw. kryteria strukturalne, premiujących gospodarstwa rodzinne (np. bliskość do kupowanego gruntu, prowadzona hodowla itp.).

Odbycie przetargu ofertowego ma miejsce na wniosek izby rolniczej. Tak stanowią wytyczne prezesa Agencji Nieruchomości Rolnej. Przykład z województwa lubuskiego pokazuje jednak, że przepisy przepisami – a lokalny oddział Agencji Nieruchomości Rolnej próbuje prowadzić swą własną politykę, wbrew zaleceniom swojej centrali.

Szerzej przeczytacie Państwo o tym w czerwcowym wydaniu magazynu „top agrar Polska”. 

 Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)