Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Planujesz budowę domu lub budynków inwentarskich? Sprawdź nowe przepisy!

Papierowa forma prowadzenia dziennika budowy odchodzi do historii. Sejm przyjął nowelizację przepisów, które wprowadzają cyfryzację całego procesu inwestycyjno- budowlanego.

 

wk22 czerwca 2022, 13:12

Na początku czerwca Sejm znowelizował ustawę Prawo budowlane. - Ustawa to kolejny kamień milowy na drodze do cyfryzacji procesu budowlanego. Najnowsze zmiany oznaczają, że proces inwestycyjno-budowlany będzie realizowany w sposób bardziej komfortowy dla inwestorów i bardziej skuteczny dla organów nadzoru budowlanego – mówił po głosowaniu wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. A jakie zmiany wprowadzają nowe przepisy?

 

Elektroniczny Dziennik Budowy (system EDB):

Po pierwsze wprowadzają one system EDB (Elektroniczny Dziennik Budowy). Dziennik budowy jest bowiem najważniejszym dokumentem na budowie. Powinien być prowadzony w określony sposób i przechowywany w bezpiecznym miejscu. Rejestruje się w nim


Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ