Pogotowie polowe TAP: Czy azot można stosować w lutym?

Pogotowie polowe TAP: Czy azot można stosować w lutym?

Wszyscy rolnicy są zdezorientowani i nie wiedzą czy można wjeżdżać w pole i rozsiewać mineralne nawozy azotowe już w lutym. A sytuacja z oziminami może być dramatyczna, bo na pewno będą wymagały jak najszybszego podania tego składnika.

r e k l a m a

Oferta dla Ciebie
Pszenica jakościowa w mistrzowskiej uprawie

Cena regularna

50,00 zł

Dla Prenumeratora

25,00 zł

A tymczasem… Rząd pracuje nad programem ograniczania odpływu azotu ze źródeł rolniczych, który zastąpi dotychczasowe obszary OSN i obejmie wszystkich rolników. Komitet ds. europejskich uznał projekt programu za wadliwy, jednak zlecił jego dalsze procedowanie.

Ustawa obowiązuje już od 1 stycznia br., jednak wspomnianego programu nadal nie ma. A co mają zrobić rolnicy? W tym odcinku Pogotowia polowego spróbujemy przeanalizować aktualne przepisy i rozwiać wątpliwości wielu rolników. Dlatego zaprosiłam do rozmowy naszego redakcyjnego eksperta Grzegorza Ignaczewskiego, który podpowiada jak możemy interpretować obowiązujące przepisy.

mwalObejrzyj także poprzednie Pogotowie Polowe TAP: Nie tylko azotu będzie brakować!

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii