Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Polacy na światowej konferencji innowacji

Obrazek

Pod koniec października odbyła się w Lizbonie konferencja ICT2015 Innovate, Connect, Transform, organizowana co dwa lata przez Komisję Europejską w ramach Agendy Cyfrowej. Wzięli w niej udział także polscy naukowcy, m.in. z IUNG-PIB w Puławach.

 

dr Maria Walerowska3 listopada 2015, 05:47

IUNG-PIB na tej konferencji reprezentował dr inż. Rafał Wawer, który wraz z zespołem (dr hab. Jerzy Kozyra, mgr Artur Łopatka i prof. nadzw. dr hab. Mariusz Matyka) brał udział w opracowaniu innowacyjnego systemu wspierania decyzji o nawodnieniach rolniczych ENORASIS, opartym o zaawansowane technologie ICT: bezprzewodowe sieci czujników, zaawansowane modele prognostyczne, dane satelitarne, interoperacyjne serwisy OGC Web Enhancement, aplikacje mobile.

Celem udziału IUNG-PIB w konferencji było znalezienie partnerów do nowatorskiego projektu mającego na celu opracowanie autonomicznej mobilnej platformy wspierania decyzji dla rolnictwa precyzyjnego – pierwszej tego typu na świecie.

W tym roku w konferencji uczestniczyło ponad 5700 uczestników z całego świata. Setki mieszańców Lizbony i turystów odwiedziło otwarty salon wystawowy, zlokalizowany w centrum miasta. Program konferencji obejmował szereg sesji plenarnych oraz dziesiątki sesji tematycznych. Oddzielny blok tematyczny poświęcony był StartUp Forum – forum nakierowanym na promocję działalności gospodarczej bazującej na innowacyjnych produktach informatycznych. Równolegle odbywały się sesje spotkać osobistych Face2Face, gdzie spotykali się przedstawiciele biznesu i nauki ukierunkowani na komercjalizację badań naukowych bądź tworzenie konsorcjów do projektów w ramach Horyzontu 2020.
opr. mwal
Źródło: IUNG-PIB
Fot. ICTPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)