Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Policja do rzepiar: Robisz modne zdjęcia? Nie niszcz cudzych upraw!

Obrazek

Rzepakowe pola pokryły się już na dobre żółtymi kwiatami i robią ogromne wrażenie, kusząc jako idealne tło zdjęciowe. Jednak amatorów i amatorki zdjęć w rzepaku ostrzega Opolska Policja – za niszczenie cudzych upraw mogą być mandaty.

Aneta Lewandowska7 maja 2022, 12:23

Zdjęcia w rzepaku? To już konieczność wiosennych trendów na Instagramie i nie tylko. Poza tysiącami ludzi, przypadkowo zatrzymującymi przy polach i robiącymi sobie selfie w rzepaku, sesje w żółtym morzu kwiatów robią także celebrytki, takie jak Marcelina Zawadzka, Katarzyna Cichopek, Anna Wendzikowska i Julia Wieniawa. 

Rzepiary są zmorą rolników od dawna, bo chociaż nikomu nie przeszkadzałoby zdjęcie na tle pola, niestety, amatorzy i amatorki żółciutkich kwiatuszków często wchodzą w głąb plantacji i depczą rośliny. Co niektórzy bardziej śmiali wjeżdżają autami w ścieżki technologiczne. A to już nie jest ok.

 

Nie po sionym!

Dlatego policja przypomina: nie niszcz cudzych upraw! Opolska Policja, obecna na TikToku, nagrała zabawne ostrzeżenie, wykorzystując w tle nagranie z popularnego filmu „Nie po sionym…!”. Według przepisów, za niszczenie pól uprawnych i zasiewów grozi nagana lub mandat wysokości do 500 zł. Przewidują to przepisy art. 156 Kodeksu wykroczeń: Kto na nienależącym do niego gruncie leśnym lub rolnym niszczy zasiewy, sadzonki lub trawę, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. W razie popełnienia wykroczenia można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.

@opolskapolicja w pogoni za modą pamiętaj o innych #dc #rzepak #selfie #nieposionym @polskapolicja ♬ Сначала селфи - 🧡Варя🧡

  

Niszczenie przyrody i roślin, dzikich i uprawnych, nie jest wcale warte lansowania. A jeśli koniecznie chcemy skorzystać z hasztagu #rzepiara, można to zrobić w nieszkodliwy i zabawny sposób, jak już dawno zrobili to twórcy satyrycznego profilu Vogule Poland, a także InPost.


 

Jeśli rzepiar nie przekonują mandaty, może dotrze do nich kiedyś fakt, że na polach uprawiana jest żywność, a jej deptanie nie jest trendy.

al
fot. Opolska Policja, Instagram/InPostPl, Facebook/VogulePolandPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)