Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Polskie Składy Rolne obchodzą dziesięciolecie!

Obrazek

Polskie Składy Rolne zostały utworzone 6. czerwca 2011 roku i właśnie obchodzą swoje dziesięciolecie. O tym, jak się rozwinęli i o planach na przyszłość rozmawiamy z Tomaszem Trzmielewskim, wiceprezesem PSR.

Dominika Mulak26 maja 2021, 11:02
Co było impulsem do założenia spółki Polskie Składy Rolne?
Tomasz Trzmielewski: Wychodząc naprzeciw naszym klientom – została stworzona grupa PSR – bezpośrednim impulsem do stworzenia grupy były bardzo szybko zmieniające się warunki rozwoju branży rolniczej nie tylko w Polsce , ale przede wszystkim na świecie. Zbudowanie silnej pozycji na polskim rynku zaopatrzenia rolnego poprzez prowadzenie wspólnej polityki zakupowej, dostępności do najnowszych rozwiązań w zakresie maszyn, techniki rolniczej, produktów ochrony roślin oraz wdrażanie zintegrowanej strategii marketingowej to główne założenia Polskich Składów Rolniczych.

Z jakich spółek obecnie składają się Polskie Składy Rolne sp. z o.o.?
T.T.: Obecnie w skład Polskich Składów Rolnych wchodzą 4 firmy – AgroAs sp. z o.o. sp.k ,Agrochest sp. z o.o., Agro-sieć sp. z o.o. oraz Adler Agro sp. z o.o.

Jaka jest oferta spółki dla producentów rolnych?
T.T.: Nasza oferta obejmuje pełne wsparcie rolnictwa, od siewu po zbiory plonów. Od najwyższej klasy sprzętu rolniczego umożliwiającego efektywną, racjonalną i ekonomiczną agrotechnikę, po zbiór i sprzedaż płodów rolnych. Oferujemy nasiona doskonałej jakości, wyselekcjonowane odmiany wyróżniające się wysokim potencjałem plonowania i odpornością, najlepszych hodowców krajowych, jak i zagranicznych . Środki ochrony roślin i nawozy czołowych producentów, niezbędne w każdym gospodarstwie. Prowadzimy całoroczny skup zbóż i nasion oleistych, oferując atrakcyjne ceny i warunki płatności. Gwarantujemy indywidualne podejście, zapewniając wsparcie i rozwój naszych klientów.

Jaki rejon kraju spółka obejmuje swoim działaniem?
T.T.: Obecnie poprzez wspólne działania członków Polskich Składów Rolnych  świadczymy swoje usługi praktycznie na terenie całego kraju. Poprzez sieć oddziałów z własnymi magazynami, zespołem handlowców i doradców technicznych, który liczy obecnie blisko 200 osób w terenie jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość i komfort obsługi naszych partnerów.

W jaki segment spółka chce inwestować? Czy chcecie rozszerzyć ofertę doradczą?
T.T.: Nasza konstrukcja, wzorowana na najlepszych standardach, pozwala nam w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów. Zasięg działania, różnorodność oferty, elastyczność, wszechstronność od nawożenia do zbioru, wzbogacona o pełną gamę dostępnych maszyn rolniczych, stawia nas i nasze rozwiązania wyróżniające się na trudnym rynku rolnym w Polsce. Obecnie wdrażamy najnowsze rozwiązania z zakresu IT w oparciu o własne doświadczenia, wkraczamy w nowy etap rozwoju. Aplikacje, rozwój myśli i techniki w zakresie szeroko pojętych usług rolniczych to segment na który stawiamy i rozwijamy. Przykładem jest nasza platforma, aplikacja umożliwiająca jeszcze lepszą współpracę z naszymi bezpośrednimi klientami – polskimi rolnikami. Dzięki temu nasi partnerzy mogą liczyć na indywidualne rozwiązania, które są odpowiedzią na aktualne problemy występujące w rolniczym procesie produkcyjnym. W aspekcie oferty doradczej, prowadzimy szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe na obsługiwanym terenie w celu usprawnienia procesu produkcyjnego, zarówno zabiegów chemicznych, jak i techniki uprawy gleby, wykorzystując najnowsze rozwiązania z zakresu techniki rolniczej, nawożenia i ochrony roślin. Zdobyte doświadczenia wspierają procesy sprzedaży i przygotowania oferty dla naszych klientów, a przede wszystkim pomaga nam lepiej zrozumieć ich potrzeby.
 

Jak spółka przygotowuje się do wprowadzenia Zielonego Ładu? Czy jesteście na to gotowi?
T.T.: Tak, zgodnie z Dyrektywą UE, „Zielony Ład” powoli staje się determinującym trendem. Jednak w Polsce nadal dominującym modelem jest stosowanie klasycznych środków ochronnych opartych na syntetycznych substancjach aktywnych. Prawdopodobnie ten trend się zmieni. Dlatego my jako organizacja - PSR musimy być na to przygotowani. Obecnie trwają intensywne badania, testowanie nowych produktów opartych na ochronie biologicznej. Wiemy, że wkrótce może się okazać, że bez alternatywnych źródeł ochrony trudno będzie poradzić sobie z rozwojem rolnictwa. Szczególnie w krajach UE. Tak, ,jesteśmy gotowi na nowe uwarunkowania polskiego i unijnego rolnictwa.
 

Jakie cele i wyzwania stawiacie sobie na kolejne 10 lat?
T.T.: Na przyszłość patrzymy wielotorowo i wieloetapowo, bo nie da się wszystkiego zrobić od razu w krótkim czasie. Na pewno będziemy dążyli do tego, żeby jeszcze bardziej skonsolidować firmy w ramach Grupy, w tym także w aspekcie finansowym. Cele nasze powinny być na tyle odpowiedzialne, aby były zgodne m.in. ze zmianami w Polsce i UE. Cele w oparciu o zrównoważone rolnictwo, wydajne gospodarowanie glebą, zasobami naturalnymi, bioróżnorodnością, ochroną klimatu – chcemy również w tym uczestniczyć mając za wsparcie m.in. produkty biologiczne, produkty ograniczające straty azotu, własne rozwiązania z zakresu IT – aplikacje, oraz własne standardowe rozwiązania chemiczne. Wyzwania polskiego rolnictwa są przed nami bardzo duże, jednak uważam ,że jesteśmy w stanie im sprostać.

Dziękujemy za rozmowę!Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)