Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pomoc COVID-19 dla poszkodowanych suszą i hodowców zwierząt – rozwiewamy wątpliwości

Obrazek
W mediach społecznościowych aż huczy od komentarzy na temat pomocy suszowej i pomocy COVID-19 dla gospodarstw poszkodowanych ubiegłoroczną suszą oraz pomocą dla hodowców zwierząt szczególnie poszkodowanych w wyniku epidemii COVID-19. Wyjaśnimy wątpliwości… 
Dorota Kolasińska18 sierpnia 2020, 10:16
Od 13 sierpnia br. rolnicy mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w związku z trudną sytuacją po stratach suszowych. Wnioski należy składać do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na wypłatę zaplanowane zostały środki w wysokości 400 mln zł. Pomoc będzie wypłacana bezzwłocznie po zweryfikowaniu wniosku przez agencję.

– Ostateczny termin składania wniosków nie został określony, jednak Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków. Wnioski można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość. Można je również dostarczyć do specjalnych wrzutni, ustawionych w placówkach terenowych Agencji. W tym wypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe - adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego - ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię – informuje ARiMR. 

Pomoc ta przysługuje rolnikom, którzy nie otrzymali pomocy suszowej za ubiegły rok. Ministerstwo Rolnictwa wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie mogąc obecnie wypłacić zaległej pomocy suszowej z puli de minimis, która została wyczerpana, postanowiła wspomóc się finansami przewidzianymi na pomoc gospodarstwom poszkodowanym w wyniku COVID-19, aby rolnicy wcześniej otrzymali pieniądze.

W związku z tym, rolnicy którzy chcą otrzymać – dokładnie te same pieniądze, ale szybciej, muszą zrezygnować z wniosku złożonego wcześniej na korzyść tej pomocy. Jeżeli nie złożą wniosku, pieniądze dotyczące strat suszowych otrzymają dopiero z nowej puli de minimis. Wysokość pomocy będzie taka sama, jak w przypadku ubiegłorocznej pomocy suszowej i nie wyklucza późniejszej możliwości złożenia wniosku na pomoc COVID-19 dla hodowców zwierząt


Pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie tej pomocy należy kierować mailem na adres: info@arimr.gov.pl

Wniosek możesz pobrać tutaj 

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)