Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pomoc finansowa dla KGW - właśnie ruszył nabór wniosków

Obrazek

Już po raz czwarty Koła Gospodyń Wiejskich mogą starać się o pomoc finansową z budżetu państwa. Pula do rozdysponowania to aż 70 mln złotych. 

Dominika Mulak2 września 2021, 17:08
Jak zdobyć dofinansowanie? Nic prostszego! Wystarczy, że KGW jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. A jest o co powalczyć, ponieważ łączna pula środków przeznaczona na ten cel to aż 70 mln złotych. 

Tak jak w poprzednich naborach, wysokość pomocy, którą może otrzymać Koło, uzależniona jest od liczby jego członków:
  • 5 tys. zł (do 30 osób),
  • 6 tys. zł (od 31 do 75),
  • 7 tys. zł (ponad 75).

Na co dofinansowanie?


Jak podaje ARiMR, Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać wsparcie na: działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w środowiskach wiejskich, działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich, rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, upowszechnianie i rozwijanie form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych, reprezentację interesów środowiska kobiet wiejskich wobec organów administracji publicznej oraz rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej.

Nabór potrwa od 1 do 30 września br. bądź do wyczerpania środków.

Wniosek o przyznanie dofinansowania należy złożyć we właściwym ze względu na siedzibę Koła biurze powiatowym ARiMR, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję. Co więcej, przyznana pomoc musi zostać wykorzystana do końca tego roku, czyli do 31 grudnia 2021, a jej rozliczenie musi nastąpić do 31 stycznia 2022 roku poprzez złożenie do ARiMR sprawozdania.
Źródło: www.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)