Pomóż sąsiadowi wybrać traktor i kosiarkę

Pomóż sąsiadowi wybrać traktor i kosiarkę

Niedawno prezentowaliśmy wyniki pierwszej edycji rankingu NBOR dla ciągników rolniczych. Obecnie trwa druga odsłona tego badania. Poza tym zbieramy opinie użytkowników kosiarek.

r e k l a m a

Jesteście ciekawi skąd spływają do nas ankiety w Niezależnym Badaniu Opinii Rolników (NBOR) na temat kosiarek? Oto kilka wstępnych statystyk!

Największy udział bo 20% wśród wypełnionych na platformie www.nbor.pl ankiet mają kosiarki firmy SaMasz (stan na 27 października br.). Na drugim miejscu są użytkownicy kosiarek marki Pöttinger, a na trzecim Krone. Warto podkreślić, że wśród wszystkich nadesłanych ankiet wyszczególniliśmy już 25 różnych marek tych maszyn.

Oto pozostałe statystyki wynikające z dotychczasowych zgłoszeń.
Kosiarki wyprodukowane w ostatniej dekadzie stanowią 67% wszystkich otrzymanych ankiet. 
69% ankiet dotyczy kosiarek z zawieszeniem bocznym, natomiast pozostałe 31% jest zawieszanych centralnie. 32% naszych ankietowanych pracują z kosiarkami o szerokości roboczej między 2,8 m a 3,0 m. 
Największą aktywnością w badaniu wykazali się rolnicy z województwa podlaskiego i wielkopolskiego. 

Jakość koszenia, codzienna obsługa i łatwość regulacji to aspekty, na które najczęściej zwracają uwagę użytkownicy kosiarek. Zachęcamy wszystkich którzy jeszcze nie wyrazili opinii do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, aby w ten sposób pomóc innym rolnikom w podjęciu decyzji o zakupie.
Wejdź na stronę www.nbor.pl i oceń swoją maszynę! Niezależne Badanie Opinii Rolników to akcja zainicjowana w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii