Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Pomóżmy Błażejowi uratować życie - Młody rolnik zachorował na rzadki nowotwór

Obrazek

Młody rolnik Błażej Gajewicz ma tylko 31 lat i pochodzi z miejscowości Goryszewo w województwie kujawsko-pomorskim. Mężczyzna zmaga się z nowotworem złośliwym kości – osteosarcomą, który zlokalizowany jest w lewym płacie miednicy. Koszty leczenia niestety przewyższają możliwości finansowe, dlatego bliscy Błażeja proszą o wsparcie. Pamiętajmy, liczy się każdy grosz!

Patrycja Bernat17 marca 2023, 11:16

Droga do prawidłowej diagnozy była bardzo długa. Pierwsza, postawiona była nieprawidłowo. Kolejno Błażej poddany był operacji, a także chemioterapii, które nie przyniosły żadnych efektów. Na dzień dzisiejszy grozi mu amputacja nogi wraz z częścią miednicy, a to dawałoby mu 10% szans na przeżycie.

Rodzina Błażeja nie traci nadziei. Jak czytamy na stronie zbiórki:
- Obecnie Błażej przebywa w klinice onkologicznej we Włoszech. Tutaj, w miejscu guza, zostanie w marcu poddany naświetlaniom jonami węgla, teraz jest w trakcie przygotowania do leczenia, dziś odbywają się symulacje leczenia. Z uwagi na stopień zaawansowania choroby, Błażej został natychmiast zakwalifikowany to leczenia. Od pierwszego kontaktu z zespołem medycznym w Pavii do decyzji o kwalifikacji do leczenia minęły zaledwie 4 dni. Musimy działać szybko, wyleczenie Błażeja jest wciąż w zasięgu najnowszych osiągnięć naukowców.Obecnie nad leczeniem Błażeja czuwają specjaliści z wielu dziedzin medycznych z Europy i Japonii. Ten ośrodek we Włoszech jako jedyny tego typu w Europie podjął się tej techniki leczenia w przypadku Błażeja. Gdyby nie ten ośrodek musielibyśmy polecieć do Japonii, choć nic nas nie zatrzyma w ratowaniu Błażeja.Włączenie kolejnej metody leczenia jest konieczne z uwagi na fakt, że onkolodzy po 3. dawce chemii według głównego schematu zdecydowali o zmianie rodzaju chemii. By zapewnić skuteczność kolejnych dawek, czekamy na wyniki molekularnego testu nowotworowego, którego wyniki zostaną uwzględnione w ewentualnych dalszych etapach chemioterapii. Na wynik czekamy około miesiąca, a to zbyt długo, by nic nie robić z guzem i pozwolić mu rosnąć dalej.

Wesprzyj Błażeja Gajewicza w walce z rakiem! Błażej Gajewicz - zbiórka charytatywna | Siepomaga.plPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)