Popcorn uratowany przez rolnika poruszył serca całej Polski. Co mu jest?

Popcorn uratowany przez rolnika poruszył serca całej Polski. Co mu jest?

Popcorn – Bogu ducha winne psisko uratowane przez rolnika dosłownie spod kół kombajnu – przechodzi teraz żmudne leczenie. Nie ma czucia w łapkach, ma uszkodzony kręgosłup, krwiak w oku i wiele innych, ale  nie mogąc na razie chodzić, próbuje pełzać…  do ludzi. Nadal w nich wierzy.

r e k l a m a

Historia Popcorna wielu z Was tak poruszyła, że postanowiliśmy sprawdzić co u niego słychać, jak przebiega leczenie i co mu jest.

Otóż jak pisze Schronisko dla Zwierząt w Gaju, pies „skazany na śmierć. Cudem jej uniknął, jednak […] doznał wielu urazów. W opisie przyjęcia stwierdzono krwiak twardówki oka lewego, brak czucia w kończynach, zniekształcenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przeprost prawej kończyny piersiowej, złamanie kilku żeber, złamanie lewej kości promieniowej oraz krwawienie do klatki piersiowej.”

Dalej czytamy, że Popcorn został przekazany do lecznicy zewnętrznej w celu wykonania dalszych badań i pełnej diagnostyki. Okazało się, że oprócz stwierdzonych początkowo obrażeń ma również odmę płucną. Po jej wyleczeniu została wykonana operacja kręgosłupa mająca na celu jego stabilizację. Na tą chwilę stan psa nie pozwala stwierdzić, w jakim stopniu uszkodzeniu uległy włókna rdzenia kręgowego. W najbliższym czasie, gdy tylko stan Popcorna będzie na to pozwalał, zostanie również zoperowana złamana łapa. Obecnie stan Popcorna jest stabilny, piesek sam je, bardzo lgnie do ludzi, próbuje pełzać. Jak tylko będzie wiadomo, ze implanty podtrzymujące kręgi się przyjęły zostanie rozpoczęta rehabilitacja przez psiego fizjoterapeutę.”

Trzymam kciuki za Popcorna i chylę czoła rolnikowi, który go uratował. Ludzie o dobrym sercu też są na tym świecie. :)  

Jednocześnie przypominam, że cała historia dotyczy psa, którego ktoś przywiązał łańcuchem do łodygi kukurydzy na polu, które było przeznaczone do koszenia.

Po psie niestety przejechał kombajn. Prawdopodobnie najechał na niego kołem. Pies przeżył, ale jest w ciężkim stanie. Kombajnista, który zorientował się, co się stało natychmiast zatrzymał pojazd i poinformował odpowiednie osoby. Od wtorku policja poszukiwała jego właściciela-oprawcę. Sprawą zajęła się także prokuratura. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zidentyfikowano już właściciela czworonoga oraz znalazły się osoby, które chcą zeznawać w sprawie.

Więcej o Popcornie przeczytasz tutaj: Rolnik uratował psa przywiązanego do kukurydzy i przejechanego przez kombajn    ag

Fot. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii