Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Poseł-rolnik rzuca wyzwanie Bońkowi i Kowalczykowi

Może pokażecie, jak obsługiwać taki sprzęt? – tak Norbert Kaczmarczyk, poseł Solidarnej Polski i rolnik zwrócił się wczoraj do Zbigniewa Bońka i Wojciecha Kowalczyka. Polityk odniósł się w ten sposób do niepochlebnych wypowiedzi byłych sportowców na temat mieszkańców wsi.

Kamila Szałaj29 lipca 2020, 09:25

Po pierwszej turze wyborów Zbigniew Boniek narzekał, że rolnicy zagłosowali na Andrzeja Dudę.


- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał były reprezentant Polski.


Z kolei Kowalczyk, były piłkarz, zamieścił na Twitterze wpis, w którym obraża rolników i księży.


- Co wie rolnik z ryjem w zgniłych truskawkach? Ksiądz pedofil w niedzielę mu podpowie – napisał, komentując w ten sposób wypowiedź Andrzeja Dudy o wynegocjowaniu przez rząd większych pieniędzy na politykę rolną.


Tymi słowami obaj sportowcy mocno podpadli wielu osobom, m.in. posłowi Solidarnej Polski i rolnikowi Norbertowi Kaczmarkowi, który wczoraj na Twitterze rzucił im wyzwanie.


- Praca na wsi jest bardzo wymagająca. Kilka słów do ludzi, którzy jeszcze niedawno obrażali wieś i jej mieszkańców. Może pokażecie, jak obsługiwać taki sprzęt? Produkujemy Wam najwyższej jakości żywność – zaapelował poseł Kaczmarczyk, oznaczając Zbigniewa Bońka i Wojciecha Kowalczyka.


Kaczmarczyk opublikował na Twitterze także film, na którym opisuje, jak wygląda praca na wsi. Pokazuje w nim swoje rodzinne gospodarstwo.


– Konrad (brat Norberta Kaczmarczyka – przyp. red.) pruje dziś John Deerem i przywozi mi plony, ja zajmuję się suszeniem. Tata z wujkiem są w polu i koszą, a mama zajmuje się sprawami biurowymi. Ostatnio sprzedała samochód zboża i wypisywała faktury. Tak wygląda dziś gospodarstwo rodzinne. Odnosząc się do ludzi, którzy często mówili, że wieś wybrała prezydenta, sugerując, że jesteśmy może mało inteligentni, ja zapraszam tych wszystkich mądrych cudaków do obsłużenia tych wspaniałych maszyn, sterowników, całej tej suszarni – mówi Kaczmarczyk.


– Zapraszam tych inteligentnych, by się tym zajęli, pokazali do czego służy i wyjaśnili. Taka mała anegdota po tych wszystkich wyborach i hejtach – dodaje poseł.Do filmu Kaczmarczyka odniósł się już Zbigniew Boniek.


- Również pozdrawiam... i proszę pamiętać, że stwierdzenie »społeczność wiejska« to żadna obraza...– napisał na Twitterze. I dodał: chciałbym wiedzieć, w którym miejscu kogoś obraziłem?


Ciekawe, czy panowie przyjmą wyzwanie rzucone przez Kaczmarczyka. Chyba powinni, jak na sportowców przystało? Jak myślicie?

kszPicture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)