Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Powodzie w Sudanie: rolnicy stracili tysiące zwierząt i ton zbóż

Obrazek

W Sudanie Południowym szalejące powodzie powodują gigantyczne straty w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Informuje o tym agencja prasowa Anadolu powołując się na raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Rolnicy jeszcze nie podnieśli się po poprzednich słabych latach.

1 stycznia 2022, 08:09

- Wstępna analiza FAO pokazuje, że około 65,1 tys. hektarów gruntów uprawnych zostało uszkodzonych z powodu powodzi, z szacowaną stratą 37 624 ton zbóż – pisze Anadolu.

Według ekspertów ONZ ponad 835 tys. osób zostało dotkniętych powodziami w ośmiu z dziesięciu stanów Sudanu Południowego. Najbardziej ucierpiały stany Jongley, Unity i Nil Górny.

- Większość osób dotkniętych powodzią ma trudności z przetrwaniem, ponieważ skutki powodzi z poprzednich lat nie zostały jeszcze przezwyciężone, a nowy napływ wody pogarsza sytuację, czyniąc perspektywę odbudowy trudną, jeśli nie niemożliwą – informuje FAO.

Ponadto w wyniku powodzi w tym roku w ośmiu stanach kraju afrykańskiego zginęło 795,5 tys. zwierząt gospodarskich - bydła, kóz i owiec, a także „nieokreślona liczba drobiu, psów i osłów”.

Według szacunków Światowego Programu Żywnościowego (WFP) 2,5 mln osób w Sudanie Południowym znajduje się w sytuacji kryzysowej, z czego 108 tys. osób już odczuwa warunki podobne do głodu. Kolejne 4,7 mln południowosudańczyków znajduje się w sytuacji kryzysowej zbliżonej do nadzwyczajnej. Sytuacja bezpieczeństwa żywnościowego w kraju jest najgorsza od czasu uzyskania przez Sudan Południowy niepodległości w lipcu 2011 roku.

mk

Fot. TT FAO in South Sudan
FAO in South Sudan

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy