Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Powszechny Spis Rolny - przez rozwój pandemii rachmistrze nie odwiedzą gospodarstw

Obrazek

Główny Urząd Statystyczny wstrzymuje realizację spisowych wywiadów bezpośrednich w gospodarstwach rolnych przez rachmistrzów. Powód - utrzymujący się wysoki poziom zachorowań na koronawirusa.

Dominika Mulak2 października 2020, 14:03
Od wczoraj - 1 października - rachmistrze nie przeprowadzają spisowych wywiadów bezpośrednich w gospodarstwach rolnych. GUS podjął taką decyzję w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań na COVID-19 w naszym kraju.

Należy jednak pamiętać o tym, że Powszechny Spis Rolny prowadzony jest ponadto poprzez formularz dostępny na stronie Głównego Urzędu Statystycznego, samospis przez telefon oraz metodami uzupełniającymi, m.in. poprzez wywiad telefoniczny przeprowadzony przez rachmistrza spisowego.

Każdy rolnik jest jednak zobowiązany do samospisu internetowego.
- Z innych form mogą skorzystać rolnicy, którzy nie posiadają dostępu do internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza - podkreślono w komunikacie Dyrektora Centralnego Biura Spisowego.

Rozwój pandemii koronawirusa przyczynił się również do wprowadzenia zmian w urzędowaniu urzędów gmin i statystycznych w województwie. Co prawda, każdy z nich ma zapewnić miejsca do samospisu przez gospodarzy, jednak uwaga, mogą mieć zmienione godziny pracy lub ograniczone kontakty bezpośrednie z interesantami.

W ramach metod uzupełniających z rolnikami mogą kontaktować się telefonicznie rachmistrze spisowi. Wywiady przez telefon będą prowadzić do 30 listopada br.

Źródło: www.agropolska.pl

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy