Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Poznań ma nowych dyrektorów ANR i ARR

17.02.2016

Drukuj

Poznań ma nowych dyrektorów ANR i ARR

Artykuł dostępny

Wojciech Perczak jest nowym dyrektorem ANR w Poznaniu. Zastąpił Tomasza Dutkiewicza, który pozostał jego zastępcą. Perczak pochodzi z Gostynia, ukończył Politechnikę Poznańską. Dalsza jego praca związana była z Zieloną Górą. Był pracownikiem naukowym na tamtejszym uniwersytecie, później w urzędzie wojewódzkim. Pełnił też funkcję kierownika ARiMR, był także wojewodą lubuskim (2006-2007). Bezskutecznie startował z rekomendacji PiS do Europarlamentu i do sejmiku lubuskiego.

r e k l a m aNa spotkaniu z rolnikami w Piekarach k. Gniezna Perczak przedstawił się i głos ws. tematów związanych z ziemią rolną przekazał swojemu zastępcy, Tomaszowi Dutkiewiczowi.
Dutkiewicz powiedział m.in., że obecnie można mówić jedynie o dzierżawie gruntów z ANR. Z dotychczasowych zapisów przyjętych przez centralę ANR, dopuszczonych było siedem wag kryteriów, z czego cztery były obligatoryjne (w tym cena max 10% oraz po 30%: wielkość, odległość od gospodarstwa, nabycie/dzierżawa gruntów z ANR). Wielkopolska pozostawiła tylko cztery kryteria obligatoryjne i to podejście pokazuje, że było słuszne.

Bogdan Fleming jest nowym dyrektorem ARR w Poznaniu. Zastąpił Andrzeja Bobrowskiego. Fleming pochodzi z Wągrowca, prowadzi gospodarstwo rolne w Mieścisku o specjalizacji trzody chlewnej i bydła opasowego. Od 1996 r. związany z samorządem rolnym, był m.in. członkiem zarządu Wielkopolskiej IR, a w poprzedniej i obecnej  kadencji jest wiceprezesem WIR.

Polecany artykuł

Wnioski o dopłaty do materiału siewnego po nowemuFot. Łuczak

Polecane dla Ciebie:

article icon

Skup bydła – lokalne wzrosty i spadki

Czytaj

Galeria zdjęć

Bogdan Fleming jest nowym dyrektorem ARR w Poznaniu.
Wojciech Perczak jest nowym dyrektorem ANR w Poznaniu.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii