Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Prawo rolne: inwestycje budowlane #8

Każde gospodarstwo, prędzej czy później, czeka jakaś budowa – remont stałych budynków czy stawianie nowych, bowiem budynki są jego nieodzownym elementem. Postęp wymusza zmiany, a te dotyczą też budownictwa.
adw. Mikołaj PominAleksandra Galus6 kwietnia 2021, 17:00
W budownictwie pojawiają się nowe technologie, materiały czy rozwiązania. Niestety, zmieniają się również procedury; przybywa obowiązków i formalności. To, co kiedyś było możliwe bez większych utrudnień, teraz wymaga zaangażowania specjalistów, urzędników i coraz częściej prawników.

Zasadą jest, że roboty budowlane można rozpocząć po uzyskaniu decyzji administracyjnej – pozwolenia na budowę. Od zasady tej są oczywiście przewidziane wyjątki.

Budowa to nie tylko sprawy budowlane, ale również aspekty związane z zagospodarowaniem przestrzennym i ochroną środowiska. Żadna znacząca inwestycja nie będzie możliwa tam, gdzie nie pozwalają na to przepisy miejscowe. Wiele obiektów gospodarskich, jak chlewnie nie powstanie też bez spełnienia surowych wymagań ochrony środowiska. Czasy, gdy prace budowalne były prostsze i wiele z nich robiło się metodą gospodarczą, skomplikowanych formalności i z takich materiałów, jakie były dostępne już przeminęły. Jak budować zgodnie z prawem? Dowiecie się z filmu.

adw. Mikołaj Pomin

Polecamy także inne odcinki z zakresu prawa rolnego:

Prawo rolne: Rozgraniczenie #2

Prawo rolne: Przekazanie majątku dzieciom #3

Prawo rolne: szkody łowieckie #4

Prawo rolne: Czekanie na decyzję z ARiMR #5

Prawo rolne: Umowa dożywocia #6

Prawo rolne: Obowiązki spadkobierców #7


Picture of the author
Autor Artykułu:adw. Mikołaj Pomin
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy