Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Bardowskich

Kampania prezydencka i walka o głosy trwa. Dlatego prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś najbardziej znanych rolników w Polsce – Anię i Grzegorza Bardowskich. My zapytaliśmy o wrażenia z tej wizyty.

Kamila Szałaj12 czerwca 2020, 17:42
Prezydent Duda pojawił się w Uniejowicach na Dolnym Śląsku, by odwiedzić ponad 100 ha gospodarstwo należące do Ani i Grzegorza Bardowskich. W spotkaniu wzięła udział cała rodzina. 

Zapytaliśmy więc Grzegorza o wrażenia z tej wizyty, bo w końcu nie codziennie gości się głowę państwa na swoim polu.

- Zadzwonili do mnie z Kancelarii Prezydenta, z zapytaniem, czy nie chciałbym przyjąć prezydenta w swoim gospodarstwie. Zgodziłem się i dziś oprowadziłem głowę państwa po swoich włościach. Zaprezentowałem cały przekrój gospodarstwa, a żeby lepiej zobrazować jego długą historię, ustawiłem ciągniki od najmniejszego do największego. Bardzo to zaciekawiło pana prezydenta - skomentował nam wizytę Andrzeja Dudy Grzegorz Bardowski.


Rozmowa przebiegała w bardzo przyjaznym tonie. Jak mówił nam Grzegorz, prezydent dopytywał także o to, co należałoby zmienić w polskim w rolnictwie. 

- Poruszyłem więc temat znakowania polskiej żywności, bo uważam, że jest to kluczowa kwestia dla naszych rolników – powiedział nam Bardowski.

Poza tym pan prezydent dopytywał Grzegorza o to, jak wygląda praca w ponad 100-ha gospodarstwie. 

- Wytłumaczyłem więc, że nie mamy tylko nowych maszyn i milionów na koncie. Mój park maszynowy składa się przecież głównie z używanych maszyn, które się psują, które trzeba naprawiać. Do tego  zmagamy się z różnymi problemami, jak susza, niskie ceny skupu płodów rolnych i wiele innych, które powodują, że te zyski wcale duże nie są – wyjaśnił rolnik. 


Anię i Grzegorza Bardowskich zna cała Polska. Popularność zdobyli, występując w drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony”, gdzie się poznali. Od czterech lat są małżeństwem i mają dwójkę dzieci: synka i córeczkę. Wspólnie prowadzą ponad 100 ha gospodarstwo, którego historia sięga 1947 roku. Mają także swój kanał na YouTube.

ksz, fot. Kancelaria Prezydenta/Jakub Szymczuk


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)