Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Prezydent: na paragonach będzie informacja o polskich produktach

Prezydent Andrzej Duda obiecał wsparcie przedsiębiorcom i zapowiedział, że jeśli zostanie ponownie wybrany, to na sklepowych paragonach pojawi się informacja o kwocie wydanej na artykuły wyprodukowane w Polsce.
Kamila Szałaj5 maja 2020, 09:59
W wystąpieniu 1 maja prezydent podkreślił, że Polacy powinni kupować więcej rodzimych produktów i mieć pewność, że nie są wprowadzani w błąd. Zapowiedział, że ochrona naszych produktów musi być zapewniona ustawowo - podaje polskieradio24.pl.
Jak tłumaczył informacja o tym, które produkty zostały wyprodukowane w Polsce powinna znaleźć się na paragonie, by każdy widział, jaka część jego zakupów zasila naszą gospodarkę.

Andrzej Duda zadeklarował, że informacja na paragonach o sumie wydanej na towary wyprodukowane w Polsce, pojawi się na koniec jego drugiej kadencji. Ponadto duże sieci handlowe w Polsce mają zostać zobligowane do zaopatrzenia się w określony przez państwo asortyment rolno-spożywczy pochodzący z naszego kraju, a nawet - jak zaznaczył - powiatu, w którym działają - podaje polskieradio24.pl.

Andrzej Duda zapowiedział również, że rząd tworzy kolejne odsłony tarczy antykryzysowej po to, żeby przedsiębiorcy mogli przetrwać przez następne miesiące. Podkreślił, że tak samo patrzy na rolników, dlatego, żeby także oni mogli przetrwać kryzys, "gdy nikt nie będzie chciał kupić ich plonów" - podaje polskieradio24.pl.

Prezydent podkreślał też, że dobre funkcjonowanie gospodarki, to nie tylko podtrzymywanie dobrej koniunktury, bo dzięki transferom społecznym pieniądze trafiają do domowych budżetów Polaków a to napędza konsumpcję. Polska - jak wskazywał Andrzej Duda  - potrzebuje planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii, która uderzyła również w gospodarkę.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl, fot. Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)