Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Problem z siatką po balotach i folią wciąż aktualny

W gospodarstwach nadal piętrzą się stosy niezutylizowanych folii, siatek i sznurków. Nie tylko drożyzna bije po kieszeniach, ale też utylizacja, a problemy organizacyjne i finansowe gmin nadal są nie rozwiązane. Jak zwykle najbardziej na tym traci rolnik. 

8 czerwca 2022, 15:18

Trwają sianokosy, ale hodowcy coraz rzadziej zakiszają zielonkę w balotach. Problemem jest siatka i folia, których ceny mocno poszły do góry. Jednak nie to jest najgorszym problemem, tylko piętrzące się góry odpadów.

Funkcjonowanie bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami kolejny rok wciąż stanowi problem w wielu gminach. Nie wszyscy rolnicy uzyskali wpis do rejestru i aktywowali konto. Problemem są też koszty odbioru i utylizacji odpadów, a gmin nie stać na pokrywanie kosztów utylizacji.

 

W filmie wystąpili:

Dariusz Gajewski  rolnik ze Starowic Dolnych

Jacek Krzywniak  rolnik z Dziergowic

Zdzisław Kara  rolnik z Mochowa

Tomasz Cichoń  rolnik z Ostrożnicy

Jerzy Treffon  wójt gminy Pawłowiczki

 

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)