Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Protesty rolników w Irlandii. Nie zgadzają się na ustawę klimatyczną i nową WPR

W 30 irlandzkich miastach protestowali rolnicy. Nie zgadzają się na proponowane zmiany w zakresie ochrony klimatu i nowej WPR.

Kamila Szałaj16 czerwca 2021, 15:45
Po serii rolniczych protestów w całej Unii Europejskiej przyszedł czas na Irlandię. Kilka dni temu tamtejsi farmerzy strajkowali przeciwko nowej WPR i krajowej ustawie o ochronie klimatu aż w 30 miastach w całym kraju. Manifestacje zorganizowało Stowarzyszenie IFA

Zdaniem irlandzkich rolników proponowane przepisy zagrażają branży rolno-spożywczej. By chronić swoje gospodarstwa „przed podwójnym atakiem” wyjechali na ulice. 

- Próbowaliśmy konstruktywnie współpracować z rządem i ministrem Ryanem, ale on nie przyjmuje poprawek. To kompletna bzdura i nadszedł czas, aby rolnicy sami stanęli w obronie największego rodzimego sektora Irlandii – powiedział Prezes Stowarzyszenia Tim Cullinan. 

Dodał, że rolnicy chcą robić więcej w zakresie działań na rzecz klimatu, ale obecne programy środowiskowe im tego nie umożliwiają, a wręcz zagrażają ich gospodarstwom.

- To, czego naprawdę potrzebujemy, to dobry program WPR, wprowadzony na kilka następnych lat - mówili rolnicy. 

oprac. ksz, fot. IFA


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)