Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Publiczne konsultacje ws. zazielenienia

Obrazek

Kończy się pierwszy rok wdrażania obowiązku zazielenienia w ramach schematu dopłat bezpośrednich. Z tego powodu komisarz Phil Hogan wezwał resorty rolnictwa wszystkich krajów członkowskich UE do publicznych konsultacji na temat doświadczeń wynikających z pierwszego roku funkcjonowania greeningu. Minister Krzysztof Jurgiel zachęca wszystkich zainteresowanych do aktywnego w nich udziału.

Bartłomiej Czekała20 grudnia 2015, 13:39

Jak informuje MRiRW, w ramach konsultacji komisarz Hogan oczekuje na opinie i poglądy od rolników, administracji państw członkowskich, reprezentatywnych organizacji oraz organizacji pozarządowych na poziomie UE i krajowym, uczelni, jednostek badawczych oraz zainteresowanych grup społecznych.
Biorąc pod uwagę zakres oraz poziom szczegółowości przedmiotu, te konsultacje są skierowane w szczególności do zawodowej grupy i innych interesariuszy z głęboką wiedzą i doświadczeniem w zakresie zazielenienia.
KE szczególnie zależy na poglądach związanych z wdrażaniem zazielenienia, równych warunków gospodarowania (możliwość zarządzania gospodarstwem na równej stopie z rolnikami z innych państw UE) i potencjale produkcyjnym, uproszczenia zakresu zazielenienia w możliwy sposób i zmniejszenia obciążeń administracyjnych z tym związanych. Oczekujemy na pierwszy pogląd na efekty zazielenienia.

Ten wkład przyczyni się do analiz prowadzonych w Komisji w kierunku potencjalnej redukcji obciążeń administracyjnych dla rolników i krajowej administracji, które wynikają z wdrażania  tych aktów prawnych, które są nakładaniem  się  zobowiązań   lub są niespójne i mogą być zmodyfikowane bez wpływu na cele środowiskowe zazielenienia oraz odpowiednie zarządzanie  finansowaniem WPR.

Konsultacje rozpoczęły się 15 grudnia 2015 r. i potrwają do 8 marca 2016 r.

Aby wziąć w nich udział należy wypełnić kwestionariusz dostępny na stronie www.minrol.gov.pl, najlepiej w języku angielskim (można tez w języku polskim).
oprac. bcz na podstawie MRiRWPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)